/אזרחות רומנית
אזרחות רומנית 2013-01-31T17:19:03+00:00

אזרחות רומנית

עורך דין אדי מאירי, יליד יאש (יאסי) רומניה, דובר רומנית שוטפת.

המשרד עוסק בהשגת אזרחות רומנית ודרכון ליוצאי רומניה וצאצאיהם עד דור שני, כולל לאלה, אשר נאלצו לוותר באופן כפוי על אזרחותם בשעה שעלו לישראל. השגת האזרחות והדרכון הרומני מתאפשרת (למעט במקרים חריגים) לכל אלה, שנולדו בשטחים, אשר בשעת לידתם היו בתחום רומניה, אך מאוחר יותר עברו לשליטת מדינות אחרות, וכוללת לפיכך גם יוצאי מולדובה ואוקראינה מסויימים. השגת האזרחות והדרכון מתאפשרת גם לצאצאיהם של אלה.

רומניה הצטרפה לאיחוד האירופי בשנת 2007, ובשנת 2014 תסיים את הליך ההשתלבות. החזקה בדרכון רומני משמעה כבר היום החזקה בדרכון אירופי במובנים רבים, ועם ההצטרפות המלאה של רומניה לאיחוד האירופי המשמעות תהיה של אזרחות אירופית לכל דבר וענין בכפוף להסכמים של רומניה עם האיחוד.

המשרד מטפל בהליך מתחילתו ועד סופו, ובמקרים הנדרשים אף פותר בעיות מסובכות, אשר נובעות לרוב משינויי שמות של העולים, אובדן מסמכים ופרטים חסרים. המשרד פועל בשיתוף פעולה עם עו"ד ברומניה, ובאופן זה מסייע לפונים לזרז את ההליכים ולחסוך זמן וכסף.

עבודת המשרד מתאפיינת ביחס אישי לכל פונה, טיפול בכל הפרטים הקטנים והנחייה לכל אורך הדרך. עו"ד אדי מאירי מטפל בלקוחות באופן אישי ומבטיח את התרגום המדוייק של כל מסמך ומסמך.