חוזים 2013-01-31T17:22:34+00:00

חוזים

חוזים הם דרך ההתקשרות המקובלת בין אנשים וחברות בכל תחומי החיים בכלל ובתחום העסקי בפרט.
המשפט הישראלי והאמריקאי גם יחד מקדשים את חופש החוזים, ובדרך כלל ייטו בתי המשפט לכבד את רצון הצדדים (כמובן במגבלות של הסכמים חוקיים). אלא שרוב המשפטים העוסקים בחוזים נובעים מחוסר בהירות בחוזה. כאשר החוזה אינו ברור, והרי האינטרסים של הצדדים הם סותרים באופן טבעי, עלולה להיווצר מחלוקת, וכל אחד מהצדדים יבקש לאכוף "חוזה אחר".

זהו תפקידו של עורך הדין, ובענין זה חל הכלל הידוע, ולפיו חכם יודע לצאת ממצבים, שהנבון כלל אינו נכנס אליהם. נסיונו הרב של אדי מאירי עומד לרשות הלקוח כבר בשלבי המשא ומתן להתקשרות בחוזה תוך נסיון לחזות את ההתפתחויות וקביעת הכללים, אשר יחלשו על המצבים השונים. חוזה טוב הוא חוזה הצופה את פני הבאות ונמנע ככל האפשר מבעיות צפויות. כמו בתחומים אחרים גם כאן לימוד לעומק, השקעת מחשבה מראש, חשיבה יצירתית, נסיון עסקי וניסוח בהיר ומוקפד הם לב הענין, וכאן גם יתרונו היחסי של עורך דין אדי מאירי על פני עורכי דין אחרים.

עו"ד אדי מאירי יעמוד לרשות הלקוח, ילווה את המשא ומתן וינסח את החוזה, כך שהלקוח יזכה בשני היתרונות אותם הוא מחפש: ערך כלכלי וודאות משפטית.

בכל אלה פועל עו"ד מאירי מתוך ראיה צופה פני העתיד. נסיונו של עו"ד אדי מאירי בבית המשפט מלמד אותו כיצד להיזהר מראש, לצפות מצבים העלולים לפגוע מאוחר יותר בלקוח ולהימנע מהם, וכיצד ניתן להשיג יתרונות במהלך המשא ומתן לשם הטבת תנאי העסקה. לא פעם הליכי המשא ומתן יהוו את לב המחלוקת המשפטית, ומהם יבקש כל צד להסיק על כוונת הצדדים. על כן יש לחשוב עוד בשלב זה מה לאמר (ואיך!!!) ומה לא לאמר או להציע לצד השני

עו"ד מאירי מייצג גם לקוחות, אשר נקלעו לסכסוכים משפטיים בתחום החוזים, מייצג בבית המשפט ומנהל את התיק מתחילתו ועד סופו, תוך פרישת העובדות בפני בית המשפט וניתוחן המשפטי. מאבק מסוג זה מחייב ירידה לפרטי הפרטים מבחינה עובדתית וניתוח משפטי המבוסס על ידיעת החוק והפסיקה.

עו"ד אדי מאירי בקיא בניסוח חוזים באנגלית, וצבר נסיון לא מבוטל בעריכת חוזים בינלאומיים, בעיקר בתחום המסחרי. היכרותו של עו"ד אדי מאירי עם הדין הישראלי והאמריקאי גם יחד (עו"ד אדי מאירי מוסמך בישראל ובניו יורק) כמו גם יכולת ההתנסחות של עו"ד מאירי באנגלית, לא רק מעמידים לרשות הלקוח ידע ונסיון, אלא מאפשרים לו לעמוד מול צדדים מסחריים בינלאומיים, כשהוא מצוייד בייצוג הולם וכשווה מול שווים.